#Jestem#Poznaję#Tworzę


Od 01.09.2020 roku trwa rekrutacja do projektu.

ZAPRASZAMY

Regulamin rekrutacyjny

Załaczniki


#Jestem#Poznaję#Tworzę rozwijanie kompetencji u dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Libiążu to projekt realizowany w okresie od 01.09.2020 do 30.06.2022 r.

Dnia 6 marca 2021 roku rozpoczęły się zajęcia dotyczące świadomości i ekspresji kulturalnej, w ramach których przeprowadzone zostały pierwsze warsztaty z etnografii. Podczas cyklu zajęć uczestnicy projektu będą mieli okazję poznać kulturę ludową społeczności i różnych grup etnicznych oraz tajniki wytwarzania charakterystycznych dla danego państwa wyrobów regionalnych. Prace będą wykonywane w różnych technikach, z użyciem różnorodnych materiałów plastycznych, pasmanteryjnych, technicznych. Na pierwszych zajęciach dzieci tworzyły prace plastyczne na szkle, a następnie każdy z uczestników wykonał afrykański bębenek.

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu 8 zajęć (na każdych zajęciach inne państwo w różnych częściach świata) po 2h lekcyjne razem 16h dla 16 uczestników projektu. Termin realizacji: 01.01.2021-31.12.2021.

Również 6 marca 2021 roku odbyły się pierwsze spotkania w ramach wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla rodziców/opiekunów. W ramach stałej pracy z rodziną dziecka oferowane będzie wsparcie psychologiczne i pedagogiczne dla rodziców biorących udział w projekcie. Na każdą rodzinę przewidziane są 3 spotkania po 1 godzinie zegarowej z psychologiem, 4 spotkania po 1 godzinie z pedagogiem o specjalizacji diagnoza i terapia pedagogiczna. Rodzice otrzymają w ramach zadania wsparcie i poradę w problemach opiekuńczo-wychowawczych, dydaktycznych, rodzinnych, czy emocjonalnych.

Godziny zajęć zostaną dopasowane do potrzeb i obowiązków uczestników, w związku z ich obowiązkami rodzinnymi i domowymi.

Na każdą rodzinę przewidziane jest 7 godzin wsparcia.

Zajęcia oraz poradnictwo prowadzone są w miejscu dostępnym dla osób niepełnosprawnych.

Zajęcia utrzymane są w reżimie sanitarnym, zachowano środki ostrożności w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym kraju.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
Zmiana rozmiaru
Kontrast