Kolonie letnie w Zawoi

Posted by: | Posted on: 30 sierpnia, 2016

W dniach od 11 do 20 sierpnia 2016 r. w malowniczo położonej Zawoi 20 dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Libiążu wypoczywało na profilaktycznej kolonii letniej zorganizowanej przez Urząd Miejski w Libiążu.
Koloniści brali udział w grupowych zajęciach profilaktyczno – wychowawczych służących integracji, budowaniu pozytywnej samooceny, wzmacnianiu mocnych stron, uwrażliwianiu na potrzeby innych, rozwijaniu umiejętności współpracy w grupie oraz rozwiązywania nieporozumień i konfliktów rówieśniczych.
Nadrzędnym celem wypoczynku było propagowanie zdrowego trybu życia i zapobieganie uzależnieniom poprzez kształtowanie postaw dbałości o zdrowie i odpowiedzialności za własne zachowanie.
W ramach zajęć rekreacyjnych przygotowano wycieczki piesze i autokarowe.
Dzieci zwiedziły: Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego, ścieżkę edukacyjną „Śladami Wawrzyńca Szkolnika” i doliną Mosornego Potoku,, dotarły na wodospad w przysiółku Mosorny, zdobyły szczyt Mosorny Groń, odwiedziły park Czarnego Daniela, halę Barankową, skansen w Zubrzycy Górnej oraz przemierzyły ścieżkę dydaktyczną na wieżę widokową w przysiółku Przysłop.
Ponadto uczestnicy kolonii rozwijali swoją sprawność fizyczną, manualną i aktywność na świeżym powietrzu.
Odbyły się zajęcia z regionalnymi twórcami w czasie których dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać anioły beskidzkie, Eko – zabawki z sianka, malować na szkle pejzaże górskie i ozdabiać drewniane ptaszki. Nie zabrakło też poznawania historii i tradycji regionu z miejscowymi gawędziarzami i przewodnikami beskidzkimi, a w czasie zajęć „Od ziarna do chleba” każdy z uczestników miał okazje samodzielnie przygotować i upiec podpłomyki. Dzieci uczestnicząc w proponowanych zajęciach rozwijały swoje zdolności, wzmacniały poczucie własnej wartości, nabywały umiejętności społeczne i komunikacyjne. Dzięki zapewnieniu tylu atrakcji w czasie wyjazdu, dzieci mogły przekonać się, że można aktywnie i ciekawie wypoczywać bez telewizji i komputera.

IMG_3348
IMG_3317
IMG_3374
IMG_20160816_121747
previous arrow
next arrow
IMG_3348
IMG_3317
IMG_3374
IMG_20160816_121747
previous arrow
next arrow
Comments are Closed