Ferie 2020

Posted by: | Posted on: 7 lutego, 2020

Tegoroczna zima nie sprzyjała zabawom na śniegu, pomimo tego dzieci uczęszczające do świetlicy spędziły ferie zimowe korzystając z wielu atrakcji. Dzieci w tym czasie miały możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności w różnorodnych dziedzinach. Wśród nich były między innymi: warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne, konkursy, gry i zabawy ruchowe. Ponadto odbyły się dwa wyjazdy na lodowisko, wycieczka autokarowa do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Zwiedziliśmy Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich oraz uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, gdzie dzieci wykonywały maski karnawałowe techniką papier-mâché. Wspólnie z  Punktem Aktywności Obywatelskiej w Libiążu zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne oraz dzień filmowy.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Wycieczka do Regulic

Posted by: | Posted on: 25 czerwca, 2019

W tym roku wakacje rozpoczęliśmy wycieczką do niedalekich Regulic, gdzie mieliśmy okazję poprowadzić drezyny rowerowe. Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach to jedyna w Małopolsce idea łącząca pasję do kolejnictwa oraz turystyki. Jest to najpiękniejszy szlak kolejowy w Polsce, pełen bogactwa przyrodniczego i geologicznego. Podczas wycieczki aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, poznaliśmy zasoby przyrody oraz urzekające widoki.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

XII Majówka Świetlic

Posted by: | Posted on: 12 czerwca, 2019

XXII majówka świetlic gminy Chrzanów w tym roku odbyła się 8 czerwca pod hasłem „W świecie magii i czarów”. Z tym tematem wiązała się atrakcja, jaka czekała na wszystkich uczestników imprezy. Był to pełen  niespodzianek występ iluzjonisty. Kolejnym punktem imprezy była prezentacja wszystkich drużyn – uczestnicy przygotowali okrzyki, rymowanki . Obowiązkowym elementem corocznej zabawy był bieg terenowy w pobliskim lesie, na trasie którego czekały na dzieci konkurencje ruchowe, intelektualne, zadania wymagające zręczności i skupienia oraz konkurs plastyczny.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Ferie 2019

Posted by: | Posted on: 4 lutego, 2019

Podczas tegorocznych ferii zimowych w naszej świetlicy dużo się działo…
Były gry, zabawy, zajęcia artystyczne, kulinarne, wycieczki oraz zabawy na świeżym powietrzu…
Każdy mógł wybrać coś dla siebie:

 • „Bezpieczne ferie” – pogadanka, quizy, zagadki.
 • Zajęcia kulinarne, kanapkowe stworki, potworki.
 • Zajęcia na świeżym powietrzu – saneczkowanie, zabawy na śniegu.
 • Warsztaty artystyczne z plastykiem Stowarzyszenia Twórców Kultury ,,IN GREMIO,, z Chrzanowa panią Nadią Siemek.
 • Wycieczka do FLY – PARKu w Jaworznie.
 • Wyjście na Sztolnie na kopalnie „Janina” w Libiążu.
 • „Jak dobrze mieć Babcię i Dziadziusia” – wykonywanie laurek,
  tradycje, zwyczaje, życzenia.
 • Wyjazd na lodowisko do Chrzanowa.
 • Wyjazd do leśniczówki – pogadanka na temat ochrony środowiska , ognisko z pieczeniem kiełbasek.
 • Zajęcia plastyczne „Zimowe Pingwnki „ – wykonywanie zawieszek z filcu.

Mimo, że dwa tygodnie ferii zimowych dobiegły już końca, to miłe wspomnienia zostaną w pamięci na długo.
Poniżej krótka fotorelacja z zajęć…

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Wycieczka do fabryki Danone w Bieruniu

Posted by: | Posted on: 18 stycznia, 2019

Dnia 11 stycznia 2019 roku pojechaliśmy na wycieczkę do fabryki Danone w Bieruniu. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, z której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat produktów mlecznych. Kolejną atrakcją był quiz, sprawdzający naszą wiedzę. Firma Danone przygotowała dla nas pyszny poczęstunek. Każdy mógł skosztować jogurtów i serków tej firmy. Po degustacji, pod przewodnictwem pracownicy firmy Danone, ze specjalnej galerii widokowej oglądaliśmy proces foliowania i pakowania butelek z jogurtem pitnym. Wizyta zakończyła się grupowymi zdjęciami z maskotką Danone – MAŁYM GŁODEM. Dzieci otrzymały również pamiątkowe gadżety.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Wycieczka do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

Posted by: | Posted on: 31 grudnia, 2018

Dnia 27 grudnia 2018 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.
Jest to największa tego typu placówka w Polsce. Celem wycieczki było zapoznanie się z egzotyczną przyrodą. Mogliśmy zobaczyć rośliny z całego świata, egzotyczne zwierzęta, palmy i różnorakie gatunki kaktusów.
W Palmiarni zwiedzaliśmy cztery pawilony tematyczne: roślin użytkowych, tropiku, historyczny i sukulentów. Oglądaliśmy z zaciekawieniem kanaryjskie palmy daktylowe, palmy podzwrotnikowe, rośliny użytkowe, a także akwaria, gady w terrariach czy egzotyczne papugi i kanarki. Poszerzanie zasobu wiedzy w naturalnej scenerii stało się okazją do wyciszenia i relaksu. Była to bardzo atrakcyjna lekcja botaniki.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Wycieczka do FlyPark w Jaworznie

Posted by: | Posted on: 29 czerwca, 2018

Wszyscy długo na to czekaliśmy: koniec roku szkolnego, wakacje, ciepła i słoneczna pogoda…
W tym roku wakacje rozpoczęliśmy wycieczką do FlyParku w Jaworznie. Na samym początku instruktor poprowadził krótką rozgrzewkę. Potem mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji FlyParku. Próbowaliśmy swoich sił w różnych skokach, wspinaczkach i saltach. Lądowanie w gąbkach to była naprawdę przyjemność. Wszyscy świetnie się tam bawiliśmy i na pewno będziemy miło wspominać pobyt we FlyParku.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

XXI Majówka Świetlic

Posted by: | Posted on: 15 czerwca, 2018

W ramach Chrzanowskich Dni Trzeźwości dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Libiążu zostały zaproszone przez Gminę Chrzanów do wzięcia udziału w XXI Majówce Świetlic. Tegoroczna zabawa odbyła się pod hasłem „W rytmie Afryki”, w związku z czym wszystkie konkursy związane były z tym tematem. Pierwszą konkurencją była prezentacja drużyn. Następnie odbyła się główna część programu – gra terenowa. Drużyny chodziły według mapy po lesie i wykonywały wskazane zadania. Po powrocie na teren ośrodka drużyny wzięły udział w konkursie plastycznym, który polegał na udekorowaniu maski szamana.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach

Posted by: | Posted on: 11 maja, 2018

W dniu 04.05.2018 r. korzystając z dnia wolnego od zajęć edukacyjnych uczestniczyliśmy w wycieczce do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Byłą kopalnię węgla zamieniono w nowoczesny obiekt kulturalny, którego dużą zaletą jest sposób prezentowania przekazywanej wiedzy. Wystawy są interaktywne, a ponadto połączone z zabawami dla dzieci. Najciekawszą i wzbudzającą nasze największe zainteresowanie była wystawa – „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Mogliśmy na niej obejrzeć: stroje ludowe, kostiumy, maski i rekwizyty obrzędowe, meble, sprzęty i narzędzia gospodarstwa domowego, przedmioty ilustrujące kulturę miejską, dewocjonalia, zabawki oraz różnego rodzaju pamiątki. Wystawa zabrała nas w podróż w czasie, pokazując zmienne losy ziemi śląskiej i jej mieszkańców. Swój pobyt w muzeum zakończyliśmy podziwianiem panoramy Katowic.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Ferie 2018

Posted by: | Posted on: 28 lutego, 2018

Ferie zimowe w naszej Świetlicy to czas bardzo wesoły i aktywny.
Każdy dzień przepełniony był atrakcjami, gdzie każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie:

 • „Bezpieczne ferie”- wizyta policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie – zajęcia na temat właściwego i bezpiecznego zachowania się podczas ferii.
 • „Dzień Świętego Walentego”- pieczenie i zdobienie ciasteczek, przygotowywanie walentynek i drobnych upominków. 
 • Warsztaty artystyczne z plastykiem Stowarzyszenia Twórców Kultury “IN GREMIO” z Chrzanowa panią Nadią Siemek pt. „Gałganki, szmacianki”.
 • Wyjazdy na lodowisko i basen do Chrzanowa.
 • Wyjazd do kina w Chrzanowie na film animowany pt.: “Mała Wielka Stopa”. 
 • Wycieczka autokarowa do Parku Rodzinnej Rozrywki Family Fun w Oświęcimiu.
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Zmiana rozmiaru
Kontrast